DSC_3147-2_Весілля - найголовніша подія в житті людини, яка визначає усю його подальшу долю, а те, яка пам'ять залишиться про цю знаменну урочистість, багато в чому залежить від майстерності і уміння весільних операторів. Відеозйомка весіль є абсолютно окремим напрямом, адже специфіка весільної урочистості полягає в тому, що це єдина у своєму роді подія. Не зовсім вдале відео з чергового дня народження або з корпоративної вечірки не так фатально, оскільки наступного разу можна буде відзняти цікавіші кадри. Весілля такої можливості не надає, тому відеозйомка весілля вимагає максимальної концентрації уваги і професіоналізму.

Весільна урочистість складається з декількох послідовних ланок, кожне з яких необхідно представити в найкращому ракурсі. Церемонія одруження, весільне застілля - усе це наповнено емоціями і несподіваними епізодами, які не повинні вислизнути від всевидющого об'єктиву. Те, що відбувається на другому плані, заслуговує порою не меншої уваги, тому у відеозйомці весіль не буває дрібниць. Під час урочистості молодята і їх родичі багато що упускають з об'єктивних причин, і тільки потім, переглядаючи відеозйомку весілля, можуть виявити багато кумедного та цікавого завдяки умілому операторові.

Відеозйомка весілля - це пам'ять на все життя, і зафіксовані кадри ще неодноразово демонструватимуться родичам, друзям і дітям. З відеозйомки весілля починається відео архів будь-якої сім'ї, тому на відеооператора покладаються особливі надії. Випадкові непродумані кадри можуть зіпсувати усе враження, тому весільним фотографам і операторам треба бути не лише професіоналами своєї справи, але і психологами, що тонко уловлюють настрій і побажання наречених. Особливо це стосується нареченої, яка хоче виглядати чарівною впродовж усього свята, і це повинно бути враховано при відеозйомці весілля. DSC_2216

Складність роботи весільного оператора полягає в тому, що він не має можливості змінювати хід свята і вносити корективи в його розвиток. Це не зйомка у фотоательє, де усі виконують вимоги фотографа - під час весільної урочистості оператор не повинен відволікати гостей і привертати до себе підвищену увагу. Професіоналізм при відеозйомці весіль проявляється саме в тому, щоб незримо бути присутнім впродовж усього свята, але не заважати гостям і тим більше молодятам насолоджуватися приємними хвилинами весільного застілля.

Відеозйомка весіль вимагає певної підготовки і теоретичної інформованості про сюжет проведення свята і про присутніх гостей. Нерідко непрофесійна відеозйомка весілля концентрується на другорядних учасниках урочистості і далеких родичах, тоді як основне залишається за кадром. Виступи і тости батьків молодят і інших значущих фігур, без яких не обходиться жодне весілля, не повинно випадати з кадру, і для цього перед весіллям рекомендується зустрітися з нареченими і ознайомитися із складом учасників урочистості.

Відеозйомка весілля - це не механічна фіксація того, що відбувається, а творча робота, до якої треба підходити з певною долею фантазії. Будь-яка весільна урочистість заслуговує того, щоб представити його в абсолютно неповторному ракурсі і привнести елемент оригінальності навіть до традиційних весільних церемоній. Правильний вибір весільного оператора є найважливішою організаційною ланкою весільної урочистості, адже тільки він здатний зафіксувати найщасливіші хвилини і продовжити спогади про них на все життя.