Тамада

Напевно, всі бачили рекомендації на тему «Як вибрати ведучого для весільного банкету» і «Яким повинен бути справжній тамада»? А давайте розглянемо зворотні якості, які небажані для весільних ведучих. Давайте разом подумаємо, які ознаки повинні змусити нас засумніватися в професіоналізмі тамади і ще раз подумати, перш, ніж зробити остаточний вибір.

Отже, чого ж НЕ повинен робити весільний тамада?

Тамада не повинен використовувати на всіх весіллях один і той же сценарій. Так, практично кожен професійний тамада має свої «фірмові» напрацювання і прийоми, які він може повторити на кількох весіллях в різних варіаціях. Але при цьому весільний ведучий повинен створювати відчуття новизни, легко адаптуватися до особливостей конкретного весілля і конкретних молодят. Побачити все вищеописане легко, переглянувши уривки різних весіль з портфоліо тамади. Якщо у вас з'явилося відчуття, що ведучий повторює завчений текст, якщо всі його весілля схожі, як дві краплі води - хіба це добра ознака?

Тамада не повинен зловживати спиртними напоями, навіть якщо вони пробуджують в ньому іскрометне почуття гумору і допомагають розслабитися. Професійні ведучі знають, що для успішної роботи їм просто необхідна відмінна дикція, кмітливість і вміння швидко реагувати на ситуацію. І всі ці показники можуть помітно погіршати навіть після незначної дози спиртного. Саме тому професіонали не п'ють спиртне під час роботи, незважаючи на те, що їх діяльність пов'язана зі святковими застіллями та постійним «підняттям тостів».

 

Весільний ведучий не повинен бути авторитарний, не повинен нав'язувати майбутнім молодятам своє бачення свята, а гостям під час бенкету - участь в конкурсах або іграх. Однак разом з тим ведучий повинен мати хороші організаторські здібності і деякі лідерські якості, щоб захопити гостей і молодят в круговорот весільних розваг. Такий баланс між лідерством і тактовністю - необхідна якість хорошого тамади.

Тамада не повинен постійно користуватися «шпаргалкою» під час банкету, читаючи побажання і тости з папки або з аркуша. Це буде виглядати, як мінімум, нещиро, і зазвичай така поведінка робить весілля схожою на робочі збори з промовою голови і «порядком денним». Думаю, вам це не потрібно, і тому вибирайте весільного ведучого з гарною пам'яттю.

Весільний ведучий не повинен використовувати в своїй промові «бородатих» анекдотів, заїжджених або занадто непристойних жартів. Погодьтеся, приємного враження це не справить, і тому професіонали собі такого не дозволяють. В цілому ж найкращі весільні ведучі здатні до імпровізації і широко використовують її під час свята.

Професійний тамада не дозволяє собі виглядати неохайно при зустрічі з клієнтом. Нехай це далеко не весілля, а всього лише попередня зустріч, але зовнішній вигляд хорошого тамади повинен бути бездоганний. Адже професіонали знають, як важливо, щоб перше враження про них було приємним, а непрофесіонали вам не потрібні.

Весільний ведучий не повинен допускати фамільярність і недбалість у спілкуванні з гостями або майбутніми молодятами. Так, дуже важливо створити на святі невимушену обстановку, але це не означає, що тамада може звертатися до гостей або до молодих на «ти», і вже тим більше - вказувати на них пальцем. Разом з тим не варто впадати і в іншу крайність - звернення виключно по імені-батькові надає весіллі непотрібний офіціоз. Тому цілком припустимо називати молодят і гостей одного з ними віку просто по імені (але при цьому виключно на «Ви»).