День свадьбы

Магічне таїнство вінчання

28519_300x451_org2_1Обряд вінчання, який так довго був «у вигнанні», в останні роки знову повертається в нашу весільну культуру. Сьогодні вінчатися планують багато молодят, але далеко не всі добре уявляють, в чому полягає обряд, що буде відбуватися в церкві. Це не дивно - якщо в старовину вінчання кожної пари було в порядку речей, то зараз закохані молодята отримують набагато менше інформації про таїнство в повсякденному житті.

Вінчання, як обряд укладення шлюбу, існує і в православній, і в католицькій традиції. Незважаючи на те, що всі християнські віровчення схожі, невеликі відмінності в католицькому вінчання і в православному є. Тут ми розглянемо, які традиції православного вінчання, що потрібно взяти з собою молодятам і про що слід пам'ятати бажаючим повінчатися.
Вінчання - один з тих церковних обрядів, яким у давнину надавалося величезне значення, і які за останнє десятиліття знову повертаються в нашу країну. Таїнство вінчання колись означало приблизно те ж саме, що зараз - реєстрація шлюбу в ЗАГСі; після церемонії молоді вважалися чоловіком і дружиною, як кажуть «перед Богом і перед людьми». У сучасному світі таїнство вінчання саме по собі юридичної сили не має, але молодята роблять цей обряд, щоб таким чином затвердити свої почуття, вивести їх на новий, духовний рівень.

Не всі молодята вінчаються відразу після весілля - іноді подружжя приймає таке рішення через довгі роки життя. І тоді вінчання стає свого роду зміцненням їхніх почуттів, підтвердженням того, що вони не помилилися одне в одному, і збираються прожити разом до кінця життя. Рішення про вінчання треба приймати зважено, і вже точно воно не повинно бути просто даниною моді. Вінчання - це не тільки красива церемонія, це старовинний обряд, що має величезний духовний зміст. Повінчана пара вважається з'єднаної назавжди, і церква не визнає таких причин розпаду шлюбу, як «не зійшлися характерами».

Вінчання - Календар вінчань на 2011 рік

koronaВінчання

Вінчання — церковний шлюб, одне з таїнств — союз чоловіка та жінки, освячений церквою, де, як вважається, Господь своєю присутністю з'єднує душі в єдине ціле. В таїнстві вінчання Господь подає свою благодатну допомогу, щоб подружжя мало змогу бороти всі негаразди, які трапляються у спільному житті. Церквою шлюб сприймається як таїнство, причому таїнством є не стільки вінчання, скільки сам шлюб як союз чоловіка і жінки, освячений церквою.

Обряд вінчання

Вінчатись у церкві можна лише один раз. До вінчання у церкві допускаються лише люди охрещені. В українських селах священик попереджає прихожан про вінчання подружньої пари за два місяці до цієї дати. Якщо хтось з односельчан знає про якісь перешкоди, він повинен попередити священика. Як і до кожного церковного таїнства, найкращою підготовкою до таїнства вінчання є піст та молитва.

Сучасні весільні звичаї

Повний сценарій весілля

vintage-wedding-cake-topper-1Часто трапляється, що наречені та батьки в передвесільних клопотах геть-чисто забувають розпитати в бувалих як правильно організувати урочисту частину весільної забави. Особливо часто це трапляється, коли батьки видають заміж чи женять першого сина чи дочку. В цьому пораднику ми намагатимемось допомогти вам розібратися із весільними звичаями та традиціями і дати найголовніші, на наш погляд поради, перевірені досвідом.

Кожна наречена мріє, щоб на весіллі була хороша погода. Щоб задобрити небесну канцелярію, здавна радять шанобливо ставитися до домашніх улюбленців, особливо котів. На Радехівщині є навіть звичай, що в передвесільний тиждень молода кланяється всім котам, яких тільки зустріне. Але навіть, якщо ви не переносите на дух котів, у вас є ще один шанс: в ніч перед весіллям поставте своє весільне взуття на підвіконня носками на двір. Кажуть, допомагає.